تمدید سومین جشنواره مهرانه

سومین جشنواره مهرانه آنامهر – شهریور۹۹

جشن مهرانه

کودکان بازمانده از تحصیل کودکانی هستند که حقوق اولیه انسانی اعم از تحصیل و آموزش از آنها سلب شده است. این کودکان به دلیل فقر و بیسوادی خانوادههایشان مجبور به کار برای امرار معاش شده اند و از فضای مدرسه و تحصیل دور مانده اند و در حسرت آن هستند. کودکانی که گرفتار ترک تحصیل اجباری هستند علاوه بر مشکلات عمومی بی سوادی در اینده برای پیدا کردن شغل دچار مشکل شده و در بستر جامعه ی اسیب دیده ی محل زندگیشان زمینه ی ارتکاب بزه در آنها بیشتر ایجاد میشود. بیکاری میتواند آنها را به سمت مشاغل کاذب و قاچاق در بزرگسالی سوق دهد. این موضوع باعث میشود که کودک در معرض بسیاری از آسیبهای روانی، جسمی و جنسی قرار بگیرد و همچنین در آینده با مشکلات خطرناکتری رو به رو شوند.

با فرار رسیدن سال تحصیلی میتوانیم اهمیت تحصیل را برای کودکان یاداوری کرده و شور و شوق مدرسه رفتن را برای آنها فراهم کنیم تا در آیده از خطرات جامعه دور بمانند و آینده ای روشن تر از والدینشان داشته باشند.

کودکی که بتواند مطالعه کند و به کتاب خوانی عادت کند میتواند در التهاب تنش های زندگی خود را از بحران برهاند و احتمال اینکه اخلاقیات را زیر پا بگذارد و به سمت بزهکاری برود بسیار کمتر است.

در راستای خدمت رسانی بهتر به کودکان کار و آسیب دیده اجتماعی پیش از فصل بازگشایی مدارس، مؤسسه ی آنامهر در قالب طرح مهرانه جشنی برگزار میکند و در آن بسته های حمایتی به این کودکان اهدا میکند. بسته های حمایتی مؤسسه آنامهر به کودکان کار در استان هرمزگان شامل لوازم التحریر، کیف و لباس و کفش میباشد که امیدواریم بخشی از مشکلات تحصیلی این کودکان را برطرف کند.

همچنین در این جشنواره که حضور در آن برای عموم آزاد است کودکان برنامه هایی را برای خیرین اجرا میکنند. برنامه هایی همچون سرود و نمایش که در مدرسه ی آنامهر اجرای آن را اموزش دیده و تمرین کرده اند. از این طریق ما به کودکانمان دنیایی بزرگتر و زیباتر از آنچه پیش از این تجربه کرده اند را نشان میدهیم. دنیایی که در آن کودکان مورد تشویق قرار میگیرند و استعدادهایشان را به نمایش میگذارند. بی شک کودکی که لذت اجرای هنری را چشیده باشد به مرور زمان و هرچه به بلوغ نزدیک تر میشود بیشتر تلاش میکند که از مشاغل کاذب و اعتیاد خود را دور نگه دارد.

هدف از اجرای هر ساله ی این طرح؛ حمایت از کودکان کار و آسیب دیده اجتماعی و تشویق خود و خانوادههای آنها به تحصیل و فراهم کردن زمینه رشد همه جانبه کودک در خانواده است.

سومین دوره ی جشنواره مهرانه شهریور۹۹

با شیوع بیماری کرونا و منع تجمع افراد ، موسسه انامهر بر آن شد که در این جشنواره حمایت از گروه بزرگتری از کودکان را جایگزین جشنواره هرساله خود کند. این جشنواره اختصاص پیدا کرده است به توزیع لوازم التحری مورد نیاز ۱۰۰۰کودک در محلات شهر بندرعباس. این کودکان متعلق به محلات: شهناز، دو هزار، تپه های الله اکبر ، چاهستانی ها، مینابی ها، کوی گلستان، نخل پیرمرد ، نخل ناخدا، سنگ کن، قریشی ها و طلابند میباشند. دختران و پسرانی در مقاطع تحصیلی مختلف که در صورت عدم تامین نیازشان به دلیل فقر قطعا برای ادامه تحصیل دچار مشکلات جدی میشوند و چه بسا که از ادامه راه باز بمانند.

جهت مشارکت نذورات خود را به شماره حساب

۵۰۴۱-۷۲۷۰-۱۰۰۷-۲۷۳۲

تا تاریخ ۱۵ شهریور ۹۹ واریز نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *